Projekt "Metamorfoza"

Wystawa prac polskich artystów z nurtu surrealizmu i realizmu magicznego zatytułowana "Metamorfoza" poświęcona pamięci Zdzisława Beksińskiego.

Przedsięwzięcie „METAMORFOZA” powstało z zamiłowania do sztuki realizmu magicznego.
Rosnące z czasem zainteresowanie sztuką nowoczesną i twórczością polskich artystów, obudziło w nas chęć dzielenia się pasją z innymi. Z żalem obserwujemy, gdy w dobie, gdzie różne kanały czy programy ułatwiają utalentowanym ludziom promowanie czy zwrócenie na siebie uwagi, malarstwo wciąż pozostaje w cieniu innych talentów, a twórcy sztuki są niedoceniani.

Chcemy tę wystawę poświęcić pamięci Zdzisława Beksińskiego.
Naszym celem jest rozbudzenie w społeczeństwie wrażliwości na sztukę nowoczesną, rozpowszechnienie malarstwa z nurtu realizmu magicznego. Przedstawienie spojrzenia artystów polskich zarówno o uznanych już nazwiskach jak i młodych, początkujących, ale obiecujących twórców na zadany temat - "METAMORFOZA"

20 maja 2017r. o godz. 17:00 w Noc Muzeów w Radomiu odbędzie się otwarcie wystawy METAMORFOZA.
Jesteśmy wdzięczni Państwu Małgorzacie i Adamowi Krużyckim, którzy są pomysłodawcami tego niezwykłego przedsięwzięcia i przyjęli zaproszenie wystawy do naszego miasta. Noc Muzeów w Radomiu, będzie w tym roku magiczna i niezapomniana, ponieważ z różnych zakątków Polski przyjadą do nas na otwarcie wystawy wybitni artyści, przestawiciele nurtu surrealizmu i realizmu magicznego.

Ponad 60 obrazów, lista autorów jest imponująca!
Wśród nazwisk znajdziemy również naszych radomskich przedstawicieli surrealizmu: Jakuba Strzeleckiego i Dariusza Jędrasiewicza. W pięknej, nowoczesnej galerii Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta zobaczymy też obraz autorstwa zwycięzcy konkursu, w którym udział bierze młodzieży z radomskiego "Plastyka."